Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Łowcy wilków - streszczenie

zamieszkał u niego. Gdy skończył naukę, wrócił do domu i zaprosił Roda do siebie. Pisał mu, że będą polowali na wilki, rząd płaci 15 dolarów za każdy zdobyty skalp. 

III Minnetaki

Rod ujrzał dziewiczy krajobraz. Płynęli łodzią i chłopak postrzelił niedźwiedzia, a że byli w łodzi wpadł do wody. Wabi wyciągnął go. Rozbili obóz pod gołym niebem i zrobili szałas. Był z nimi stary Indianin Mukoki. W ciągu kilku kolejnych dni mieli nowe przygody. Potem wracali do Wabinosh House. Od brzegu odbiło się czułno i Minnetaki powiewała białą chustą. Rod pokochał ją już wtedy, gdy byli w USA, a Wabi opowiadał mu o niej. Po przybyciu do faktorii Rod zobaczył, że wszystko było gotowe na ich wspólną wyprawę. Wymarsz ma być za tydzień, a ich towarzyszem będzie stary Indianin Mukoki. W ciągu sześciu dni Wabi zastępował nieobecnego ojca, a Minnetaki uczyła Roda, jak żyć w głuszy leśnej. Nadszedł dzień wymarszu. Rod poszedł zawołać Minenetaki, ale nie mógł jej znaleźć. Potem zobaczył ją w oddali z głową owiniętą szmatą, a dwóch Indian wlokło ją. Rozpoczęła się walka. Bohaterstwo Roda i śmierć jednego z napastników. Przyszli do nich Wabi i Mukoki. Odłożono wyprawę, ponieważ Woonga musiał znajdować się w pobliżu. Wyruszyli po pewnym czasie. 

IV Pierwsze trudy

Szóstego dnia wyprawy zatrzymali się koło rzeki Ombabika, ponieważ była burza śnieżna. Rozbili obóz, a stary Indianin znalazł pierwsze ślady wilków. Drugiego dnia Wabi strzelał do łosia (tego z pierwszego rozdziału). Gdy Wabi i Rod wyruszyli, Mukoki został sam i postanowił uzupełnić zapasy mięsa. Szedł śladem jelenia i zobaczył ślady innych myśliwych. Znalazł ciało jelenia, ale tamci myśliwi byli pierwsi. Wziął resztki tego jelenia i wrócił do obozu. Potem usłyszał wołanie i zobaczył jak Wabi trzyma w ramionach